FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Vader Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Metal
AdministratorDołączył: 04 Sty 2010
Posty: 45
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sopot
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:15, 18 Sty 2010 Powrót do góry

Cytat:
Niewiele zespołów na świecie potrafiło upleść wokół siebie pajęczynę tajemnicy. Niewiele z nich przetrwało w swojej sile do dzisiaj. Jeśli zagłębimy się w gatunek death metalu mamy na myśli jego liderów z USA - Morbid Angel, Deicide, Cannibal Corpse… Od kilku lat do grona najlepszych zalicza się również VADER, który jest jedynym zespołem z Europy, któremu udaje się utrzymywać na równym i wysokim poziomie od wielu lat. Ich kult brutalności i szybkości, oryginalność i walka o sukces znane są dzisiaj niemal we wszystkich zakątkach świata. Dzisiaj już chyba nikt nie pamięta, że VADER był pierwszym zespołem metalowym z tzw. Wschodniego Bloku, który podpisał kontrakt płytowy, a ich demo ” Morbid Reich” zostało uznane w 1990 roku za najlepiej sprzedające się demo w historii death metalu!

VADER powstał w 1983 roku w Olsztynie. W 1993 roku ukazał się ich debiutancki album „The Ultimate Incantation”(Earache), który okazał się milowym krokiem nie tylko w historii europejskiego death metalu. Były to pierwsze metalowe dźwięki zza „Żelaznej Kurtyny”, które dotarły do słuchaczy na całym świecie! Promocji płyty służyły dwie trasy koncertowe w Europie z Bolt Thrower i Grave , oraz w Ameryce z Deicide, Suffocation i Dismember. Nieporozumienia z wytwórnią doprowadziły do rozwiązania kontraktu i wydania w 1994 roku „The Darkest Age-Live’93”(Baron) i w 1995 roku „Sothis”(Repulse) - dwóch niedocenionych wówczas płyt zespołu. VADER pozostawał wciąż aktywny koncertowo odbywając szereg koncertów i tras koncertowych, m.in. z Malevolent Creation, Solstice i Oppressor. Bez kontraktu, w świetle spadku popularności death metalu VADER rozpoczął mozolną pracę, jako jeden z niewielu pozostałych na scenie zespołów tego gatunku. Podpisanie kontraktu z System Shock/Impact pozwoliło na rozwój zespołu, promocję i normalną pracę. Wydanie kolejnych płyt „De Profundis”(1995), „Future Of The Past”(1996) oraz „Black To The Blind”(1997), bardzo intensywna działalność koncertowa (ponad 350 koncertów w ciągu 3 lat!) spowodowały coraz lepsze przyjęcie zespołu nie tylko przez fanów, ale również przez prasę muzyczną. Zaczęto postrzegać VADER już nie jako przedstawiciela byłego komunistycznego kraju, ale jako wiodącą i jedyną liczącą się grupę death metalową w Europie. W międzyczasie zespół opublikował swoje dwie pierwsze kasety demo „Necrolust”(1989) i „Morbid Reich”(1990) na płycie „Reborn in Chaos”(Hammerheart).

Rok 1998 był dla zespołu rokiem przełomowym. W sierpniu VADER dołączył do ekskluzywnego grona grup metalowych, którym dane było nagrać i wydać płytę „Live in Japan”(System Shock/Impact). Koncert odbył się w sierpniu, a płyta ukazała się w grudniu. Koncertowy album poprzedził mini-album „Kingdom”(System Shock/Impact). W tym samym czasie VADER wydał swoje pierwsze profesjonalne video VHS „Vision & Voice”(Metal Mind). 25 października zagrał wspólnie ze Slayer jako open act na koncercie w Polsce przed 5000 fanów! Pod koniec 1998 roku VADER podpisał kontrakt z jedną z największych wytwórni metalowych na świecie - Metal Blade.

W marcu 1999 roku VADER po raz kolejny zagrał na amerykańskiej trasie koncertowej, tym razem jako headliner „International Extreme Music Festival’99” z udziałem m.in. Gorguts , Cryptopsy, Nile i Divine Empire. 15 maja wziął udział w największym polskim festiwalu Metalmania u boku Grip Inc., Samael i Anathema. W czerwcu odbył kolejne europejskie tour z Six Feet Under, Enslaved, Cryptopsy, Thyrfing i Nile. Poza tym wziął udział w letnich festiwalach w Niemczech, Belgii, Czechach, Słowacji i Polsce. We wrześniu otwierał koncerty w ramach polskiej części europejskiej trasy TESTAMENT. W listopadzie i grudniu powstawał najnowszy album „Litany”, który ukazał się w marcu’2000 nakładem Metal Blade. Zespół nagrał video-clip do utworu „Cold Demons”, który pojawił się na limitowanych wersjach digi-pack wraz z prezentacją multimedialną. W kwietniu’2000 VADER zagrał na „No Mercy Festivals’2000” z DEICIDE, IMMORTAL, MARDUK i CANNIBAL CORPSE. W czerwcu odbył trasę koncertową w Europie(30 koncertów) z VITAL REMAINS, FLESHCRAWL i THE CROWN. Podczas wakacji odbył szereg koncertów na letnich festiwalach w całej Europie, a najważniejszymi były Wacken’2000 w Niemczech oraz Thrash’em All Festival’2000 w Olsztynie. Na początku września zespół odwiedził po raz drugi Japonię grając 3 koncerty w towarzystwie RITUAL CARNAGE. Po powrocie zagrał krótką trasę w Polsce jako gość specjalny grupy TURBO.

W międzyczasie, począwszy od lipca do października, w Red Studio powstawał nowy MCD zatytułowany „Reign Forever World”. Płyta ukazała się w kwietniu’2001 i zawiera 3 nowe utwory, 3 covery oraz utwory koncertowe. Jak zwykle z wydaniem nowej płyty ruszył okres koncertowy, na którym VADER zagrał niezliczoną ilość festiwali, trasę w Polsce, trasę za wschodnia granicą, a 19 października zespół rozpoczął swoje piąte tournee w USA, a drugie w roli headlinera. Na trasie towarzyszą CRYPTOPSY, DEEDS OF FLESH, DYING FETUS i CEPHALIC CARNAGE. Wrzesień’ 2001 to trasa europejską z udziałem m.in. CRYPTOPSY, DYING FETUS, CATASTROPHIC… Po niej 10 koncertów w Polsce w ramach Thrash’em All Festival 2001, w listopadzie, z udziałem m.in. KRISIUN, BEHEMOTH i czołówki polskiej sceny…W lutym odbyła się sesja nagraniowa kolejnej studyjnej płyty, której premierę ustalono na 27 maja 2002! „Revelations” powstał ponownie w Red Studio we współpracy z realizatorem Piotrem Łukaszewskim. Płyta została nagrana już w nowym składzie, z Simonem na basie, który zastąpił Shambo. Zespół intensywnie promuje nowy album koncertami w Anglii, Szkocji i Irlandii (marzec’2002), na No Mercy Festivals (kwiecień’ 2002) oraz na polskiej 10 koncertowej trasie w czerwcu. Na maj 2002 zaplanowano wydanie pierwszego w historii VADER DVD „More Vision and the Voice”(Metal Mind) z materiałem z VHS „Vision and Voice” oraz wieloma dodatkowymi niespodziankami jak video-clipy, fragmenty koncertów, wywiadem z Peterem, bogatą propozycją multimedialną.

Najnowszy studyjny album „Revelations” był bardzo intensywnie promowany przez prawie 2 lata. Latem 2002 letnie festiwale, od 30 sierpnia europejska trasa z KRISIUN, DECAPITATED i PREJUDICE. W listopadzie 30 koncertów w USA z IMMOLATION, THE BERZERKER i ORIGIN. Przed wylotem do USA 5-dniowy pobyt w Japonii i kolejne koncerty. Już w grudniu pierwsze w historii zespołu tournee w Brazylii. Nowy 2003 rok zaczął się od lutowych koncertów we Francji, a w kwietniu kolejna europejska trasa z DERANGED, ARKON INFAUSTUS i ARISE. Przed nią prestiżowy festiwal Metalmania z udziałem m.in. SAXON, SAMAEL, OPETH, MARDUK, MAYHEM… oraz 2 festiwale w Skandynawii - Inferno Metal Festival i Motala Festival. W czerwcu pierwsza wizyta w Izraelu (1000 osób na koncercie!) oraz letnie festiwale Wacken Open Air, Party San, Nuclear Storm i największy polski festiwal Przystanek Woodstock, na którym VADER obejrzało 400.000 osób!!! Pomiędzy koncertami VADER znalazł czas, aby nagrać nowe MCD „Blood”, a w zespole nastąpiła istotna zmiana basisty. Nowym muzykiem został Novy(ex-BEHEMOTH). Premiera nowego MCD zaplanowana została na 25 września. We wrześniu VADER wyruszy na polską trasę (17 koncertów) z DECAPITATED, FRONTSIDE i VESANIA. W październiku udział w Art. Of Noise Part 2 z NILE, KREATOR, AMON AMARTH w USA. Po niej zespół rozpocznie pracę nad nowym studyjnym albumem, który przewidziany jest na wiosnę 2004 roku!

Rok 2004 oznacza czas wydania nowego albumu studyjnego zespołu „The Beast” i intensywną kampanię promocyjną, obejmująca ponad 170 koncertów! Sesja nagraniowa płyty została przerwana i przełożona na maj/ czerwiec, w związku z nieszczęśliwym wypadkiem Docenta (bębny). Został on zastąpiony przez bardzo utalentowanego bębniarza Daraya (z polskiej grupy VESANIA). Nowy sezon koncertowy VADER rozpoczął od krótkiego tournee po Czechach i Słowacji oraz krajach Europy Wschodniej takich jak Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina i Białoruś, w sumie 25 koncertów. Od 1 kwietnia VADER kontynuuje europejskie krucjaty, najeżdżając kraje takie jak Niemcy, Holandia, Belgia, Anglia, Francja, Włochy, Austria, jednocześnie w wolnych chwilach kontynuując nagrania „The Beast”. Bardzo ważną częścią tej trasyt była pierwsza wyprawa VADER na Bałkany (koncerty na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Macedonii i Chorwacji) i trasa po Skandynawii obejmująca 14 koncertów! Na drugą połowę roku VADER zaplanował kolejną trasę po Polsce „Blitzkrieg 2” (17 koncertów), trasę po USA razem z CANNIBAL CORPSE i NAPALM DEATH (październik/ listopad), weźmie też udział w grudniowym X-Mass Festivals. Jednakże najważniejszy koncert w 2004 roku zespół zagrał na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie otwierał dla METALLICA przed 50 000 tłumem.

Nagrania „The Beast” zostały ukończone w połowie lipca. Płyta pojawia się na rynku 20 września i zawiera 10 nowych cięć. Zostały one nagrane w RG Studio (Gdańsk) z Piotrem Łukaszewskim za stołem, przyjacielem zespołu i producentem znanym z poprzednich wydawnictw. Słynny polski artysta Jacek Wiśniewski raz jeszcze zajął się okładką i layout’em płyty. Europejska limitowana wersja albumu zawiera bonusowy krążek DVD z 30- minutowym raportem ze studia, 2 wideoklipami nagranymi podczas ostatniej sesji i 3 kawałkami nagranymi podczas Metalmanii 2003. W październiku 2004 Metal Mind Production wypuszcza na rynek kolejny materiał DVD zespołu „Night Of The Apocalypse” zawierający trzy profesjonalnie nakręcone koncerty (Studio telewizji Kraków, Metalmania 2003, koncert przed METALLICA), wywiady z zespołem i inne dodatki. W międzyczasie VADER kontynuuje swą krwawą krucjatę, biorąc udział w X-Mass 2004 (razem z MARDUK, NAPALM DEATH, FINNTROLL, BLACK DALHIA MURDER, BELPHEGOR). Niestety, w związku z poważnym urazem kręgosłupa jakiego Peter nabawia się w Skandynawii, zespół zmuszony jest odwołać swój udział w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych, gdzie miał pojawić się obok NAPALM DEATH i CANNIBAL CORPSE. To pierwsza odwołana trasa w historii grupy, miejmy nadzieję- ostatnia.

W marcu 2005 roku po 17 latach współpracy VADER decyduje się na rozstanie z Doc’em, tym samym Daray oficjalnie staje się członkiem zespołu. Grupa anonsuje równiez swój nowy kontrakt ze szwedzką Regain Records. Kolejny sezon koncertowy VADER otwiera w kwietniu, dołączając do trasy KREATOR po USA pod szyldem „Enemy Of God Tour 2005” (w trasie biorą udział również DEATH ANGEL, IF HOPE DIES). Tuż po jej zakończeniu VADER atakuje Amerykę Południową, grając tam swój własny tour a pięć dni po jej zakończeniu rozpoczyna tournee po Wielkiej Brytanii w towarzystwie LOST SOUL - „The Sign Of The Beast”. Krótko po jego zakończeniu zespół wchodzi do Hertz Studio by zarejestrować materiał na swój nowy MCD „The Art Of War”, którego premierę przewidziano na listopad 2005. Wydawnictwo zawiera 4 nowe utwory, dwa intra i teledysk do utworu „This Is The War” (stworzony w systemach 3D). We wrześniu VADER rozpoczyna kolejną, zmasowaną inwazję pod kryptonimem „Blitzkrieg 3”. Rozkład jazdy trasy zawiera blisko 50 koncertów w Europie (na których VADER wspierany jest przez LOST SOUL, ANOREXIA NERVOSA i ROTTING CHRIST) oraz 30 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (razem z DECAPITATED i DEW-SCENTED).

Od początku 2006 roku VADER przygotowywał materiał na swój kolejny album studyjny zatytułowany „Impressions In Blood”. Na przełomie kwietnia i maja zespół ponownie wszedł do białostockiego Hertz Studio, gdzie pod okiem braci Wiesławskich nagrał 10 nowych utworów i cover „Raining Blood” (który opublikowany zostanie wyłącznie na japońskiej edycji płyty). Design i okładka albumu przygotowane zostały przez greckiego artystę Setha (PARADISE LOST, ROTTING CHRIST, OLD MAN’S CHILD). Zespół nagrał także teledysk do utworu „Helleluyah (God Is Dead)”. Krótko po zakończeniu nagrań VADER pojawił się na prestiżowej trasie po Stanach Zjednoczonych „Metal Crusaders Tour 2006” w towarzystwie DESTRUCTION, KATAKLYSM i innych. W lipcu grupa pojawi się na kilku letnich festiwalach. Krótka przerwa i 17 września VADER rozpoczyna inwazję totalną, ponad 90 koncertów w Europie pod szyldem „Blitzkrieg 4” razem z GOD DETHRONED, SEVERE TORTURE, NIGHTRAGE, BLOODTHORN…

Rok 2007 rozpoczął się kolejną porcją koncertowego szaleństwa zespołu, z otwierającym je 75-ciominutowym koncertem w warszawskiej Stodole, gdzie VADER supportowany był przez ONSLAUGHT i SOLITUDE AETURNUS (show został zarejestrowany na potrzebę przyszłego wydawnictwa DVD). W marcu zespół odwiedził Japonię gdzie zagrał 3 dobrze przyjęte koncerty razem z BRUTAL TRUTH i CRYPTOPSY. W tym samym miesiącu VADER wszedł do studia Hertz by rozpocząć pracę nad swym specjalnym jubileuszowym albumem, będącym ukoronowaniem 25-lecia rządów zespołu na scenie death metalowej. Płyta zawierać będzie 25 ponownie nagranych na potrzeby tej kompilacji utworów z klasycznych płyt VADER, takich jak „The Ultimate Incantation”, „De Profundis”, „Black to the Blind” czy „Litany”. W sezonie letnim VADER dał 30 koncertów w całej Europie, pojawiając się na takich festiwalach jak Sundown Festival, Rock Hard Festival, Queens Of Metal Open Air w Niemczech, Graspop MM Festival w Belgii, Hellfest we Francji czy Peace and Love Festival w Szwecji, a także na dodatkowych koncertach w Anglii, Finlandii i Holandii. Wkrótce później VADER otworzył swoje oficjalne kanały MySpace i YouTube. Niedawno zespół był świadkiem premiery swego nowego videoklipu do specjalnego utworu „Sword of the Witcher”, który promuje grę „The Witcher” wydaną przez CD-Projekt RED/Atari. Teledysk do niego został nakręcony w sierpniu na zamku w Bolkowe.

Pośród przyszłych planów zespołu jest 7 koncertów w Rosji i Białorusi w ramach Flaming Arts Festival 2007 - gdzie VADER zagra jako headliner a wspierany będzie przez KRISIUN, ROTTING CHRIST i INCANTATION. Ten sam skład uderzy później na Polskę w ramach drugiej części Blitzkrieg 4 Tour, obejmującej 14 polskich miast. Na początku października ukaże się nowe DVD zespołu „…And Blood Was Shed In Warsaw” (jego wydaniem zajmie się Metal Mind Productions) , na którym znajdzie się między innymi zestaw 20 mocnych utworów koncertowych, w tym jeden z gościnnym udziałem Oriona (BEHEMOTH, VESANIA).

Albumy:

* 1993 The Ultimate Incantation
* 1995 De Profundis
* 1996 Future Of The Past
* 1997 Black To The Blind
* 2000 Litany
* 2002 Revelations
* 2004 The Beast
* 2006 Impressions In Blood
* 2009 Necropolis


Image

Świetna Polska kapela, nie gorsza od Behemotha. Najlepszy kawałek jaki usłyszałem to Carnal z EPa 666

http://www.youtube.com/watch?v=cZ-BOExkmfk


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wycior
AdministratorDołączył: 03 Sty 2010
Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mysłowice
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 16:36, 20 Sty 2010 Powrót do góry

Ten sam Carnal z V.666 jest na XXV ;P
Poza tym - Vadera uwielbiam ^^ Robią kawał dobrej roboty.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
 
Regulamin